• image
  • image

Masaż hawajski Lomi Lomi

Lomi Lomi to wywodzący się z hawajskich tradycji masaż całego ciała stanowiący wyjątkową ucztę dla zmysłów, a także kojąco wpływający na stan naszego ducha. W jego ojczyźnie był on wykonywany przez szamanów i ściśle wiązał się z aspektem duchowym, nie tylko cielesnym. Rytuałowi poddawani byli wybrańcy, przed którymi stało ważne, wyjątkowe zadanie do spełnienia dla całej społeczności. Podczas obrządków szamani wykonywali także specjalny, święty taniec, dlatego też czasem masaż ten nazywany był świątynnym. Do dnia dzisiejszego uznawany jest on nie tylko za zabieg dla ciała, ale także, a może nawet przede wszystkim – dla duszy.
Lomi Lomi jest masażem trwającym znacznie dłużej niż tylko czas spędzony w salonie – zaczyna się jeszcze przed przyjściem i trwa długo po zakończeniu wizyty. Zanim odwiedzimy salon, warto mieć odpowiednie, pozytywne nastawienie, które pozwoli lepiej się zrelaksować i odpocząć. Po zakończonym masażu zaleca się jeszcze parę chwil poleżeć w ciszy, a po powrocie do domu słuchać relaksującej muzyki, pić dużo wody oraz wziąć kąpiel w ciepłej wodzie. Dzięki temu błogi stan, w jaki zostaliśmy wprowadzeni, będzie trwał znacznie najdłużej.
Jedną z licznych zalet masażu Lomi Lomi jest połączenie działania terapeutycznego, relaksującego oraz leczniczego. Wyzwala on pozytywne emocje, pozwala zapomnieć i poradzić sobie z aktualnymi problemami oraz potęguje radość i chęć do życia. Ważnym jego elementem jest pełna harmonia płynnego ruchu, przypominającego nieco swoisty taniec. W technice tej masuje się nie tylko dłońmi, ale też łokciami i ramionami.
Zdecydowanie warto choć raz zdecydować się na skorzystanie z zalet tego wyjątkowego masażu i przekonać się o jego unikalności i wyjątkowym charakterze. Co ważne, można z niego korzystać kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota.