• image
  • image

Masaż zimnymi i gorącymi kamieniami

Osiągnięcie stanu głębokiego relaksu, zregenerowanie sił możliwe jest dzięki niezwykle popularnej w ostatnim czasie technice masażu gorącymi kamieniami bazaltowymi. Pochodzą one ze starannie wybranych obszarów, w których obserwuje się dużą aktywność wulkaniczną, przy czym zawsze są to rejony czyste z punktu widzenia ekologii. Ich okrągły kształt, gładka powierzchnia oraz odpowiednie rozmiary pasujące do dłoni sprawiają, że są to idealne kamienie do masażu – również z wykorzystaniem kamieni zimnych, specjalnie schłodzonych.

Technika ta wyróżnia się połączeniem zalet różnego rodzaju terapii w jedną, niezwykle odprężającą. Elementy termoterapii rozgrzewają organizm i rozluźniają mięśnie, akupresura dodatkowo wzmacnia efekt odprężenia i rozluźnienia, drenaż pobudza krążenie, natomiast aromaterapia i użyte olejki eteryczne odżywiają skórę.
W zależności od miejsca, masaż gorącymi kamieniami (i chłodnymi również) wymaga wykorzystania ich różnych rozmiarów, gdzie największe stosuje się do tułowia, a najmniejsze do twarzy, czy też wkłada się je pomiędzy palce stóp oraz dłoni.

Wykorzystanie kamieni bazaltowych i odpowiednich technik pozytywnie wpływa na:

  • mięśnie – regeneruje, poprawia ich elastyczność oraz napięcie, a także podnosi ich zdolność do pracy,
  • układ krwionośny – polepsza pracę serca i całego układu,
  • skórę – poprawia jej odżywienie, wspiera w walce z cellulitem, zwiększa jędrność i elastyczność;
  • układ nerwowy – niweluje stres, uspokaja i pozwala się głęboko zrelaksować.


Do wykorzystania potencjału masażu kamieniami bazaltowymi, zarówno gorącymi jak i chłodnymi, szczególnie mocno zachęca się osoby mające stresującą pracę, otyłe, cierpiące na zaparcia, rwę kulszową, czy też w okresach wzmożonego napięcia mięśniowego i po urazach ortopedycznych.
Przeciwwskazaniami do skorzystania z masażu tego rodzaju jest między innymi ciąża, niewydolność serca, stany nowotworowe, gorączkowe, czy też zaburzenia czucia.