• image
  • image

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny jest jednocześnie metodą kosmetyczną, terapeutyczną i relaksacyjną. Ludzki dotyk jest niezwykłym fenomenem pozwalającym zmniejszyć napięcie mięśniowe, a także psychiczne, dzięki czemu człowiek całkowicie się rozluźnia i odpręża. Delikatne, spokojne, rytmiczne ruchy masażysty współgrają z celem masażu, czyli osiągnięciem pełnego spokoju zarówno ciała, jak i duszy. W dzisiejszych czasach relaks jest niezwykle potrzebny, a techniki pozwalające się odprężyć są niezwykle poszukiwane. Ma to szczególne znaczenie w społeczeństwie, które coraz częściej zmaga się z bezsennością, problemami z koncentracją, depresją, nadpobudliwością, wyczerpaniem, bólami pleców, głowy, szyi i innymi dolegliwościami wywoływanymi przez nieustannie towarzyszący nam stres.

Podstawowe zalety to m. in.:

 

  • pobudzenie mięśni i skóry – zlikwidowane jest nieświadome napięcie,
  • wsparcie układu krążenia – przywrócone zostaje prawidłowe ciśnienie, krążenie krwi oraz rytm serca,
  • ukojenie układu nerwowego – stres zostaje zmniejszony lub całkowicie zlikwidowany.

 

Oprócz samej techniki, nie mniej ważna jest oprawa, atmosfera salonu, w którym jest on wykonywany. Dlatego też towarzyszą mu często takie elementy jak aromatyczne kadzidełka, orientalne olejki, świece, czy też odpowiednio dobrana muzyka. Komfortowe otoczenie, dobrze zaplanowana przestrzeń i dobrane zapachy oraz dźwięki sprawiają, że człowiek jest się w stanie odprężyć łatwiej i głębiej. Często jest to także pierwszy krok, wstęp do zaplanowanych zabiegów terapeutycznych, czy też kosmetycznych.

Popularność, jaką cieszą się różnego rodzaju masaże relaksacyjne spowodowana jest również przez ich całkowite bezpieczeństwo dla zdrowia. Z ich zalet korzystają wszyscy: kobiety i mężczyźni w każdym wieku i o różnym stanie zdrowia. Co więcej, dzięki różnorodności wykorzystywanych technik, każda osoba może wybrać idealnie jej odpowiadający masaż lub też zdecydować się na eksperymentowanie w zależności od aktualnych oczekiwań i potrzeb. Osobom rozpoczynającym dopiero poszukiwania odpowiedniej dla siebie metody często poleca się bardziej klasyczne techniki z drobnymi elementami dodatkowymi, jak na przykład olejki eteryczne, czy też miód. Jednakże zawsze najważniejsze jest, aby każdy zabieg był przeprowadzony poprawnie, z odpowiednim zaangażowaniem, w profesjonalnym salonie oraz przez wykwalifikowanego specjalistę.

 

W naszej ofercie relaksacyjnej znajdą Państwo:

Masaż rosyjski miodem
Masaż kokosowy
Masaż relaksacyjny olejkami eterycznymi